Kredyty i pożyczki

Kredyt hipoteczny

Dodaj do tematu rozmów z konsultantem

To długoterminowy kredyt bankowy, którego zabezpieczeniem jest hipoteka. Udzielany najczęściej na budowę lub zakup nieruchomości.

Ze względu na cel finansowania możemy wyróżnić:

Kredyt hipoteczny - środki przekazywane są na zakup domu, mieszkania własnościowego, spółdzielczego lub innej nieruchomości. Uruchamiany w całości, bank przelewa kwotę kredytu na rachunek sprzedającego (np. dewelopera) na podstawie umowy kupna-sprzedaży.

Kredyt budowlano-hipoteczny - środki przeznaczone są na budowę domu przez osobę fizyczną, spółdzielnię lub dewelopera. Uruchamiany w całości lub transzach. Przy uruchomieniu w transzach odsetki naliczane są od wykorzystanej kwoty, a nie od całości przyznanej sumy. Do momentu uzyskania pozwolenia na zamieszkanie lub odbioru na podstawie protokołu ze spółdzielni spłacane są tylko odsetki bez kapitału. Do wniosku o kredyt załącza się kosztorys celem późniejszego rozliczenia wydatków na podstawie faktur.

Pożyczka hipoteczna - środki są przekazywane na dowolny cel (niekoniecznie związany z budową lub zakupem nieruchomości).

Kredyt gotówkowy

Dodaj do tematu rozmów z konsultantem

Jest to kredyt przyznawany w gotówce na dowolny cel. Podstawą do udzielenia kredytu gotówkowego jest zdolność kredytowa kredytobiorcy obliczana na podstawie jego zarobków, sytuacji rodzinnej i stałych zobowiązań. Procedura przyznawania takiego kredytu jest więc dosyć prosta, co ma odbicie w wyższym oprocentowaniu. Kredyty gotówkowe zawierane są na krótkie okresy, ok. 1-2 lat. Zdarzają się jednak banki udzielające takich kredytów nawet na okres 8 lat. Czas oczekiwania na otrzymanie kredytu jest uzależniony od jego wysokości oraz banku i jego procedur. Kredyty gotówkowe, czyli najpopularniejsze kredyty charakteryzują się tym, że kredytobiorca otrzymuje gotówkę w formir wypłaty gotówkowej lub na konto bankowe.

To zobowiązanie zaciągane jest przez Klientów jako kredyt samochodowy. W tym przypadku przeznaczony jest na zakup pojazdów nowych, jak i używanych do. Istnieje możliwość finansowania także zakupu motorów, quadów czy skuterów.

Serwis korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.