Ubezpieczenia

Na życie

Dodaj do tematu rozmów z konsultantem

Ubezpieczenie na życie chroni nie tylko osobę ubezpieczoną, która płaci składki. Polisy na życie mają też za zadanie zapewnić bezpieczeństwo naszej rodzinie.

Decydując się na polisę życiową mamy pewność, że w razie nieszczęśliwego wypadku, poważnego zachorowania, utraty zdolności do pracy czy wreszcie śmierci - nasza rodzina nie pozostanie bez środków do życia.

Wybierając konkretna polisę, powinniśmy dokładnie prześledzić ofertę zakładów ubezpieczeń. Znajdziemy na rynku m.in. klasyczne polisy ochronne, zapewniające odszkodowanie naszej rodzinie (w wypadku śmierci ubezpieczonego) lub świadczenie nam samym (w momencie przekroczenia np. 60. roku życia). W ofercie są także ubezpieczenia o charakterze inwestycyjnym, w których większy nacisk kładzie się na oszczędnościową rolę umowy. To jaki produkt ubezpieczeniowy wybierzemy, zależy przede wszystkim od tego, na jakim etapie życia jesteśmy - czy założyliśmy już rodzinę, czy mamy dzieci, czy mamy kredyt hipoteczny itp.

Zdrowotne

Dodaj do tematu rozmów z konsultantem

Polacy, pragnąc przyspieszyć wykonanie badania, czy zabiegu medycznego gotowi są ponieść dodatkowe koszty finansowe. Taki jednorazowy wydatek stanowi często znaczne obciążenie domowego budżetu. Zastąpienie go regularną i o wiele niższą składką ubezpieczeniową może stanowić atrakcyjne wyjście dla wielu polskich rodzin.

Przedmiotem ubezpieczenia są koszty leczenia powstałe w związku z zachorowaniem lub wypadkiem ubezpieczonego. Zakres świadczeń medycznych przysługujących ubezpieczonemu w ramach prywatnej ochrony zdrowia jest zróżnicowany w zależności od ubezpieczyciela. Zwykle mamy do wyboru zakres świadczeń podstawowych, rozszerzonych za zwiększoną opłatą oraz kompleksowych, które obejmują pełną opiekę medyczną. Ubezpieczenie może mieć charakter indywidualny jak i grupowy. Można też wykupić wariant rodzinny obejmujący ochroną współmałżonka i dzieci.

Turystyczne

Dodaj do tematu rozmów z konsultantem

Ubezpieczenie turystyczne jest niezmiernie ważne w momencie , gdy chcemy podczas wakacyjnego wypoczynku czuć się komfortowo. Mając wykupione takie ubezpieczenie możemy być pewni, że wakacyjnego urlopu nie zepsują nam niespodziewane sytuacje. Oferta ubezpieczeń turystycznych jest bardzo szeroka, a ubezpieczenie można dobrać w zależności od naszych potrzeb.

Jest jednak kilka rzeczy, na które powinniśmy zwrócić szczególną uwagę podczas wyboru polisy ubezpieczeniowej. Jedną z nich jest zakres usług jakie dany pakiet oferuje oraz fakt do czego zobowiązuje się ubezpieczyciel, w przypadku wystąpienia szkody. Takie ubezpieczenie pokrywa również koszty leczenia. W zakres ubezpieczenia może wchodzić również usługa assistance, czyli koszty związane z pomocą w podróży. Dobrze jest, gdy ubezpieczyciel oferuje ochronę bagażu i przewożonego przez nas sprzętu.

Bardzo ważny jest pakiet ubezpieczenia NNW oraz OC, a kolejnym ważnym faktem jest to, czy ubezpieczenie oferuje pokrycie kosztów, które związane są z odwołaniem uczestnictwa w wypoczynku lub wcześniejszym powrotem.

Utrata dochodu

Dodaj do tematu rozmów z konsultantem

Ubezpieczenie od utraty dochodu zapewnia zabezpieczenie finansowe w sytuacji czasowej lub trwałej niezdolności do wykonywania dotychczasowego zawodu, powstałej na skutek nieszczęśliwego wypadku lub choroby. To wyjątkowe na polskim rynku ubezpieczenie przeznaczone jest dla Klientów, którym zależy na utrzymaniu stabilności i niezależności finansowej oraz na najwyższych standardach obsługi.

Ten produkt ubezpieczeniowy  został stworzony z myślą o osobach, które:

  • prowadzą własną działalność
  • są zatrudnieni na kontrakcie
  • wykonują wolny zawód
  • są zatrudnieni na umowę o pracę

Domy, mieszkania

Dodaj do tematu rozmów z konsultantem

Większość z osób ubezpieczających dom lub mieszkanie nie zdaje sobie sprawy z wyłączeń wynikających z Ogólnych Warunków Umowy [OWU]. Rozwiązaniem tego problemu jest formuła ubezpieczenia All risks.

Dlaczego warto wybierać polisy z formułą all risks?

All risks, czyli ubezpieczenie od wszystkich ryzyk, to najwygodniejsza dla klienta formuła ubezpieczenia. Zakłada, że ochrona obejmuje wszystkie przypadki, które nie zostały wyraźnie wyłączone w warunkach umowy. W praktyce formuła all risks jest stosowana w ubezpieczeniach dla klientów wymagających najszerszego zakresu ubezpieczenia. Zwykle ubezpieczenie obejmuje wszystkie typowe zdarzenia, np. działanie żywiołów typu ogień, powódź, huragan, kradzież, włamanie, dewastacja itp. Dodatkowo, wszystkie inne, które były trudne do przewidzenia lub wynikają ze zbiegu zdarzeń, utrudniających jednoznaczne określenie źródła szkody.

Komunikacyjne

Dodaj do tematu rozmów z konsultantem

Ubezpieczenia samochodowe dzielimy na obowiązkowe i dobrowolne. Kierowcy zobligowani są do zakupu obowiązkowej polisy OC, pozostałe ubezpieczenia mogą wybierać wedle uznania. Polisy komunikacyjne zapewniają kompleksową ochronę pojazdu, jego właściciela oraz kierowcy i pasażerów.

Pakiet polisowy może się składać z:

  • ubezpieczenia OC
  • ubezpieczenia AC
  • ubezpieczenia NNW
  • ubezpieczenia Szyb
  • ubezpieczenia Ochrony Prawnej

Serwis korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.